امروز برابر است با :17 مه, 2021

مصاحبه و گزارشی از کنسرت اخیر توماس اندرس در ایرکوتسک روسیه


امروز در “ Irkutsk ” روسیه اولین و تنها کنسرت ستاره افسانه ای و خواننده سابق “ مدرن تاکینگتوماس اندرس برگزار خواهد شد.

ما برای ملاقات خواننده مان فقط ۱ روز وقت داریم چراکه او فردا صبح پرواز خواهد کرد و از اینجا دور خوهد شد.

خبرنگاران در کنفرانس مطبوعاتی , که یک ساعت پیش برگزار شد , سوالات گوناگونی از توماس اندرس پرسیدند و او هم از رویاها , و در مورد چکونگی صرف وقت آزاد خود به منظور جلب قدرت و کار گفت.

  • متن مصاحبه

– توماس , آیا شما می دانستید که مدل روسی ما “ Oxana Fedorova ” ترانه   ” No Face, No Name , No Number ”  شما را بازخوانی کرده است ؟ برای این اقتباس و سرقت ادبی آیا شما قصد ندارید که شکایت کنید ؟

توماس :  من هرگز آن را نشنیده ام . شاید این شایعاتی بی اساس است . توماس با لبخندی پرسید : اگر نه , من چه می تونم بگویم ؟  برای من این بهترین تعریف است ( می خنند )

بدیهی ست  , من هرگز شکایت نخواهم کرد.

– به تازگی , چند تن از افراد مشهور به ایرکوتسک آمده اند و خود را در ” Worlds ”  غوطه ور کرده اند. “جیمز کامرون” نویسنده ” تایتانیک ”  در طول تعطیلات آخر هفته به ته دریاچه بایکال  رفت . آیا شما هم می خواهید این کار را انجام دهید ؟

توماس :  من نمی دانم ! مگر چیزه خاص و ویژه ای در ته دریاچه بیاکال وجود دارد ؟ آیا چیزی جالب توجه وجود دارد ! شاید آنجا یک هیولای وحشتناک یا الماس وجود دارد ؟ شاید آقای کامرون برای بدست آوردن احساسات جدید و الهام بخش نیاز به این عمق گرفتن دارد . توماس به شوخی پاسخ داد : شاید من در کف و انتهای این دریاچه اولین کنسرت زیر آب را برگزار کنم !!

بازدید و سفر شما به شهر ما چگونه بود ؟ آیا موفق به دیدن مناظری که دوست دارید شدید ؟

توماس : متاسفانه نه , هیچ راهی برای دیدن آنچه که در اطراف من وجود داشت نبود .  من در اوایل  روز به ایرکوتسک  وارد شدم وبلافاصله به هتل رفتم. و سپس خیلی سریع به اتاق استراحت و خواب رفتم.

و فردا صبح ساعت ۷ پرواز خواهم داشت .  بنابراین می خواهم ساعت ۵ از خواب بیدار شوم.

آیا کارها و اجراهای خوانندگان روسی ما را دیده اید و گوش کردید ؟ چه کسی را بیشتر دوست دارید ؟

توماس : من زیاد آن ها را نمی شناسم .  زمانی که من در روسیه هستم   بعضی از کانال های موسیقی روسی را می بینم و گوش می دهم  ولی نمی توانم نام هنرمند , نویسنده و یا آهنگساز آن ترانه را بخوانم !!! اما اگر موزیکی را دوست داشته باشم و بخواهم نام آن هنرمند  و آهنگی را که دوست دارم را بدانم به سراغ پروموتر آن می روم.

این توصیف آن چیزی بود که او گفت. اما البته او بعدا به من گفت که : من ستارگانی چون “ Alla Pugacheva   , Philip Kirkorova , Valeria , Tatoos و …
را می شناسم.

 

  • کنسرت در ایرکوتسک

 

 

به عنوان بخشی از تور بزرگ شهر ایرکوتسک روسیه ,  کنسرتی با حضور آهنگساز و تهیه کننده توماس اندرس , خواننده  سابق و ستاره ی گروه محبوب مدرن تاکینگ برگزار شد.

یک سخنرانی در فضای باز استادیوم برگزار شد. توماس بلافاصله هدیه ای را برای طرفداران خود ترتیب داد. از محافظان خود خواست که او را در روی صحنه تنها بگذارند .

حالا فرصت این رسیده بود تا مردم  , بت و محبوب  خود را از فاصله ای بسیار نزدیک ببینند و با ترانه های محبوبشان به رقص و پایکوپی بپردازند.

نیازی به گفتن نیست که صاحب این صدای زیبا , TA در کنسرت سولوی خود ( تکنوازی ) تنها به صورت زنده اجرا خواهد کرد. ایرکوتسک صدای او را شنید و یک عصر طلایی با هیت هایی از مدرن تاکینگ و ترانه های جدید آلبوم توماس رقم زده شد.

قبل از اجرای هر ترانه , توماس گشت کوچکی به تاریخ می زد و در مورد سوابق و پیشینه آن ترانه صحبت می کرد. وی بدون مترجم با طرفداران به زبان انگلیسی ارتباط برقرار می کرد اما قضاوت توسط واکنش مخاطبان بسیار واضح و روشن بود .  توماس با میل و علاقه با مخاطبان صحبت می کرد , برایشان دست تکان می داد , با آن ها شوخی می کرد , ازشان سوال می پرسید و تلاش می کرد روسی صحبت کند  , برای گفتگو با طرفدارانش و همچنین برای ارتباط مستقیم با گروهی از نوازندگان. هر عضو کار خود را به صورت جداگانه ارائه می داد.   مردم ایرکوتسک به خصوص تحت تاثیر کار انفرادی   “درامر ” ( طبل زن ) قرار گرفته بودند

سپس Approval فریاد زد که : مردم سیبری ! او کار خود را خوب انجام داده ؟! . حالا هدیه ای برای طرفداران روسی , ترانه ی Tenderness . که آن نیز به زبان اگلیسی بود.

– او با طوفانی نه نام ” You’re My Heart You’re My Soul ملاقات کرده بود , که زندیگیش را تغییر داد. مگا ترانه امسال ۲۶ ساله است ! این آهنگ همه چیز است . همه چشمانشان با اشک پر شده بود !

مدتی  بعد چراغ ها خاموش شده بود و سکوت و خاموشی همه جا را فرا گرفنه بود ….

اطلاعات بیشتر در انجمن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *