امروز برابر است با :17 مه, 2021

توماس : ترجیح میدهم ” Gentleman of Music” باشم

[​IMG]


پیش از شروع کنفرانس در sportschlossvelen ; توماس آندرس مصاحبه ای اختصاصی در رابطه با موضوع سخنرانی خود: ” انسان به عنوان یک برند (نام تجاری)” داشت.

تصاویر توماس آندرس و همکار خود دیتر بوهلن حاکی از موفقیت بی همتای گروه مدرن تاکینگ و همچنین فروش بیش از ۱۲۵ میلیون نسخه از این گروه در طول سی سال است.درروز سه شنبه مورخ ۱۹ مارس توماس آندرس یک سخنرانی با موضوع “انسان – نام تجاری” دارد. آقای Libtenz مصاحبه ای تلفنی با وی در این رابطه به شرح زیر انجام داد:

خبرنگار: شما هم اکنون در چه شهری هستید؟
توماس: من به تازگی از شهر Kiev (پایتخت اوکراین)بازگشتم و هم اکنون در کوبلنز و در خانه ام هستم.

خبرنگار: چه تعداد از روز های سال را در مسافرت و چه تعداد روز از سال در خانه هستید؟
توماس: من فکر میکنم حدود ۲۲۰ روز از سال را با گروه موسیقی ام در مسافرت و اجرای کنسرت هستیم.

خبرنگار: در روسیه; شما یک فوق ستاره هستید; چراکه مدرن تاکینگ اولین گروه غربی بود که اجازه ورود به روسیه را پیدا کرد.شما چه جایگاهی در روسیه و چه جایگاهی در آلمان دارید؟
توماس: در روسیه,من فقط یک خواننده معمولی هستم,; اما در اینجا (آلمان) یک انسان دارای تجربه ای بالای ۳۰ سال هستم.

خبرنگار: آیا این اولین بار است که شما سخنرانی با عنوان ” انسان- نام تجاری” را در Velene خواهید داشت؟
توماس: از این منظر بله ; پنج سال پیش من یک کنفرانس مشابه داشتم که بیشتر به نقش صنعت موسیقی می پرداخت و خیلی سرسری بود.این مهم است که عنوان مورد بحث واضح باشد و برای آن ترتیبات خاصی فراهم شود.

خبرنگار: واژه “برند-brand ” ( یا همان نام تجاری) به چه چیز باز میگردد؟ به کالاها یا کمپانی ها؟؟ با انسانهایی که بعنوان یک نام تجاری قلمداد میشوند چه باید کرد؟
توماس: هنرمند بودن یک پروسه خاص را میطلبد و آنهم سخت کوشی است. اما برای ستاره شدن چیزی بیش از این نیاز است. هر هنرمندی یک “برند-brand” نیست! بلکه این جایگاه باید توسط جامعه و افکار عمومی بدست آید.

خبرنگار: اگر شما از نام تجاری متعلق به یک شخص دیگر که در جای دیگر دنیاست استفاده کنید یا به عبارتی به تقلید بپردازید چه میشود؟
توماس: این روش جواب نمیدهد! افکار عمومی بسرعت متوجه تقلبی بودن ماجرا میشوند.

خبرنگار:کار با کمپانی ها و اشخاص حقوقی معمولا جذاب تر از سروکله زدن با افراد و اشخاص حقیقی است.اما آیا داشتن یک نام تجاری همیشه مثبت خواهد بود؟
توماس: خیر. همه چیز بستگی به شرایط دارد. به طور مثال Otvyazny Roknrollschik. که اخیرا تصاویر آن اغوا کننده است اما برخی محصولات متناسب و خوب هم دارد.

خبرنگار: شما هنوز چه برندهایی را مدنظر دارید؟
توماس: در زمان مدرن تاکینگ , ما پسرانی طلایی و جذاب آلمانی در دنیا به حساب میومدیم.و من بخشی از یک موسیقی غیرقابل پیش بینی بودم. زنجیر نورا و همسر من دو قطب کاملا مخالف یکدیگر بودند.

خبرنگار: زنجیر نورا دیتر بوهلن را عصبانی میکرد. آیا شما برای این واکنش دیتر آن را به گردن می انداختید؟
توماس: اگر در آن زمان میدانستم که وی اینچنین حسی دارد شاید ایده گردنبند را تغییر میدادم!

خبرنگار: واکنش شما نسبت به انتقاد توهین آمیز مجلات “Musik expresse / Sounds” چه بود؟
توماس: شکایت کردم. من بخاطر مسافرت های پشت سرهم از خیلی از مطالبی که نوشته شده بود حتی خبر هم نداشتم!اما اینها هیچکدوم بدتر از روزنامه ها نبودند! فرض کنید در یک زمان کوتاه شما انتقادها و توهین های فراوانی راجع به چند سال زندگی خودتون از زوایای مختلف ببینید و بشنوید, قضاوت ها و تخمین هایی که هیچکدوم براتون قابل درک نباشند و هرشخصی در مورد چند سال زندگی شما , ندانسته و نسنجیده مطلب بنویسد و قضاوت کند.

خبرنگار: خب اکنون شما خود را “Gentleman of Music” میدانید. آیا این لقب را بعنوان یک برند استفاده میکنید؟
توماس: حدود ده سال پیش داشتم کنسرت اجرا میکردم.یکی از حضار فریاد زد:”Thomas Anders,Gentleman of Music” پس از اجرا کنسرت و مصاحبه, آن مرد را پیدا کردم و علت را از او پرسیدم. او پاسخ داد: دراینجا همه کارکنان و حاضران تو را به این نام میخوانند و میگویند:” Thomas is the gentleman of music.” من نسبت به این اصطلاح احساس عجیبی پیدا کردم و با خودم گفتم علت اینکه به من این لقب را دادند شیوه برخورد من بعنوان یک آدم متمدن و راه وروش زندگی من بوده است و خلاصه تمامی این قضایا رو پیش خودم بررسی کردم و خوشحال شدم.

خبرنگار: به نظر شما تصویر شما در ذهن مردم چگونه است؟ با توجه به کارهایی که در سالهای اخیر کردید مانند “Songs Forever” و “Anders | Fahrenkrog – TWO” یک انسان جنتلمن هستید یا همان تصویر قدیمی و قبل از تمام اینها یعنی یکی از اعضا گروه مدرن تاکینگ با گردنبند نورا . لطفا نظرتون رو بگید؟
توماس: در حقیقت آنچه که میبینم اینست که : “The Gentleman of Music” یک راه برای خروج از دوران قدیم است.میدانم که آسون نیست اما همانند آنست که ” آب در دل سنگ با ممارست راهش را باز خواهد کرد.!” البته این اولین لقبی است که من از ان بطور رسمی استفاده کردم, حتی گاهی اوقات میشنوم یا میخونم که به من “king of pop “یا “king of Roknrolla”هم میگویند, اما خودم ترجیح میدهم که “gentleman of music.” باشم.

خبرنگار: آیا این نام تجاری شما ” gentleman of music ” برای ضربه زدن به دیتر بوهلن است؟ یعنی “توماس خوب است” و “دیتر بد است”
توماس: “Gentleman” بطور مطلق به معنای “توماس آندرس خوب ” نیست. بلکه “Gentleman” زنجیره ای از خصوصیات را دربرمیگیرد.

خبرنگار: و در پایان, شما هنوز هم دارای رکورد سریع ترین هم زننده سفیده تخم مرغ در جهان هستید.(منظور زمانی است که توماس و دیتر در یک برنامه تلویزیونی بطور هم زمان تخم مرغ هم میزنند)
توماس: بله, چون هنوز هیچ کس موفق نشده اینکار را سریع تر انجام دهد.

خبرنگار: آیا تا بحال شما را به لقب ” بهترین هم زننده تخم مرغ در جهان ” صدا کرده اند؟
توماس: خیلی کم! (با خنده). اون کار ایده تهیه کننده برنامه بود که میخواست قسمتی مفرح در برنامه داشته باشد.

خبرنگار: شما چگونه میخواهید نام “توماس آندرس” را بعنوان نام تجاری مطرح کنید؟
توماس: خب اینکه من “Gentleman of Music” هستم دلیل این نیست که مرگ زیبایی خواهم داشت!چون هیچ کس از آن چیزی نمیداند و برای همه مثل یک رویاست!! اما تا وقتیکه زنده هستم با همین سبک کلی و ساده ادامه خواهم داد.

“اطلاعات بیشتر در انجمن”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *