امروز برابر است با : 9 ژوئیه, 2020

گزارشی کامل از آخرین کنسرت مدرن تاکینگ در سال ۲۰۰۳

خدا حافظ مدرن تاکینگ …!

متن ذیل برای اولین بار به زبان فارسی توسط پرتال طرفداران مدرن تاکینگ در ایران ارایه می شود .

 

باز خوانی حواشی ماه ژوئن سال ۲۰۰۳ میلادی

دوباره این دو خواننده آلمانی راه خود را جداگانه ادامی می دهند .
دیتر بوهلن در آخرین کنسرت مدرن تاکینگ به تاریخ شنبه  ۲۱ ژوئن ۲۰۰۳ میلادی در استادیوم روشتوک بالتیک آلمان جلوی ۲۵.۰۰۰ طرفدار عاشق اعلام می کند : “داستان مدرن تاکینگ امروز تمام شده” تا ده ها هزار طرفدار گروه در بهت و حیرت ادامه کنسرت را نظاره گر باشند . توماس آندرس خواننده گروه به این پیام واکنشی نشان نمی دهد . با این حال ، مدیر برنامه های این دو موزیسین صحت این موضوع را قبلا تایید کرده بودند . اولین بار خبر جدایی مدرن تاکینگ در ۷ ژوئن ۲۰۰۳ اعلام شد ، به دنبال این خبر تمام تور و کنسرت های آلبوم Universe مدرن تاکینگ لغو می شود.

– ۸ ژوئن ۲۰۰۳ ،  توماس آندرس در سایت رسمی خود (www.thomas-anders.com )  بیانه زیر را منتشر می کند :

طرفداران عزیز ،
مطمئنا شما یا این موضوع را دیده و یا شنیده اید . دیتر و من تصمیم گرفیتم در آینده به پروژه  های انفرادی خودمان بپردازیم . ما به خاطر دعوا و اختلاف از یکدیگر جدا نشدیم . به یکدیگر احترام می گذاریم ، اما رابطه ما برای همیشه نبود . اگر چه ما شخصیت های مختلفی داشتیم ، اما همیشه نگران پروژه مدرن تاکینگ بودیم . حقیقت این است که تا همیشه برای ما مدرن تاکینگ یک پروژه موفق موسیقی است .
اما هر یک از ما به دنبال اهداف خود هستیم و در آنها منافعی داریم . من بسیار سپاسگذارم که مدت ها در کنار مدرن تاکینگ بودم . در هر حال نگاه من به جلو است و روی یک آلبوم انفرادی کار می کنم که در بهار ۲۰۰۴ منتشر خواهد شد . علاوه بر این ، من کار و نظارت در خانه چاپ و نشر موسیقی و پروژه های جاری شرکت تولیدی ام دارم . با توجه به این موضوع که تور موسیقی ما به تازگی شروع شده بود و بسیاری از طرفداران به دنبال تجربه اجرای جدید و زنده بودند ، زمان جدایی ما به درستی انتخاب نشده بود . ناراحت هستم ، چرا که آرزوی من یایانی خوب برای این تور و کنسرت است . در هر صورت من ساخت و تولید موسیقی را ادامه خواهم داد و طرفدارانم را تنها نخواهم گذاشت . ( توماس – ۸ ژوئن ۲۰۰۳ )

– دیتر بوهلن نیز در ۹ ژوئن ۲۰۰۳ طی مصاحبه ای با روزنامه Bild آلمان مطالبی می گوید . او از توماس آندرس به خاطر دعوا جدا نشده و بعد از جدایی مدرن تاکینگ ما بین آنها درگیری وجود ندارد. و این دلیل اجرای آخرین کنسرت نیست . آنها چند ماه قبل برای اتمام مدرن تاکینگ توافق کرده بودند . توماس آندرس نیز برای آینده برنامه ریزی انفرادی کرده و می خواهد آن را تحقق بخشد . مدرن تاکینگ و کار انفرادی همزمان غیر ممکن بود . به هر حال در این ماه پاییز آنها اتمام مدرن تاکینگ را اعلام کردند …

زمان برای جدایی ، زمانی است که شما به بهترین لحظه ها رسیده باشید …

– همچنین دیتر بوهلن در ۱۰ سپتامبر ۲۰۰۳ مصاحبه ای در باغ خانه خود پیرامون پشت پرده مدرن تاکینگ انجام داد که از شبکه RTL پوشش داده می شد . اما گویی این گفتگو کوتاه و بریده شد و قطعات کوتاهی از آن پخش گردید و مشخص نیست دیتر بوهلن در آن چه اظهار نظری کرده است .
با این حال نیز حرف های دیتر صریح و بی پرده بود. به عنوان مثال دیتر گفت که منبع الهام بخش کارهایم را از دست داده ام . علاوه بر این ، کار برایم با هنرمندان جدید آسانتر است . همچنین دیتر اعلام کرد که او از برنامه های توماس آندرس برای تحقق بخشیدن به ایده و برنامه هایش استقبال می کند.

 

گزارشی مختصر از آخرین اجرای مردان همیشه جاودان موسیقی آلمان ، مدرن تاکینگ

توماس : صورت های غمگین شما را میبینم.
دیتر : من را هوو کنید ، چرا که نشان می دهد شما از پایان مدرن تاکینگ ناراحت هستید.

حاضرین این کنسرت در فضای باز حتما شرایط آب و هوایی برلین را می دانند و خیلی خوش شانس بودند . باران در طول اجرا به صورت مداوم می بارید و به نظر می رسد که این یک شرایط دایمی خواهد بود . بله ، در تمام طول روز ۲۱ ژوئن ۲۰۰۳ باران بارید . با این حال هوا در شب آرام و ساکت شد . هوا اندکی سرد بود و دمای به ۱۷ درجه سانتی گراد می رسید.

آقای Selleneit ( مدیر BMG برلین ) و آقای Zahlmann ( مدیر برگزاری کنسرت ) وارد صحنه شدند تا به حدود بیش از ۱۳۰۰۰ طرفدار منتظر مدرن تاکینگ خوش آمد بگویند . محل برگزاری گنجایش ۱۷۰۰۰ نفر را داشت اما پر به نظر می رسید . بلیط کنسرت حدود ۳۵ یورو بود.

جمعیت قبل از شروع آخرین کنسرت مدرن تاکینگ

ابتدا خانوم ایوان کاترفیلد – Yvonne Catterfeld ترانه For You را اجرا می کند . این آهنگ از نوشته های دیتر بوهلن است که حدود شش هفته رتبه نخست نمودار موسیقی آلمان را به خود اختصاص داده بود.
Yvonne با اجرای آهنگ های Nobody Else و Feelings کار خودش را ادامه داد  . جو حاکم زمانی که ترانه For You خوانده می شود به نهایت اوج می رسید و حاضرین بخش هایی از این آهنگ را زیر لب زمزمه می کردند .

خانوم Yvonne Catterfeld در حال اجرای

Yvonne اذغان کرده بود که خودش یک طرفدار مدرن تاکینگ است . طرفداران مدتی استراحت کردند و Yvonne Catterfeld صحنه را ترک کرد.

ساعت حدود ۲۰:۳۵ دقیقه بود که آخرین کنسرت مدرن تاکینگ شروع شد . حدود دو دقیقه ای طول کشید که نوازندگان گروه به صحنه بیایند . گروه نوازندگان شامل گیتاریست ، گیتار بیسیست ، کی بوردیست ، پرکاشنیست و یک درامر بود .

لحظه به لحظه جمعیت در حال اضافه شدن بود

در نهایت مردان مدرن تاکینگ وارد صحنه می شوند . توماس آندرس کت و شلوار تیره و پیراهن سفید بر تن کرده بود ، و دیتر بوهلن با کت و شلواری ظریف تر همراه با کروات زرد رنگ به روی صحنه حاظر شد .

بلافاصله توماس و دیتر شروع به سلام و خوش آمدگویی به طرفدارانشان می کنند .

توماس می گوید : در پایین صورت های غمگین می بینم ، از شما می خواهم حالت هایی که طی سالهای گذشته داشید بگیرید …
دیتر نیز از همه طرفدارانش می خواهد او را هوو کند. او می گوید هیچ وقت دوست نداشتم هوو بشوم ، ولی امروز فرق دارد چون به من نشان می دهد که شما از پایان مدرن تاکینگ ناراحت هستید…

شروع کنسرت با آهنگ TV Makes The Superstar بود که فضای خوبی ایجاد کرد.

مدرن تاکینگ برای آخرین بار بدون وقفه حدود ۲۲ آهنگ زیر را خواند .

۰۱. TV Makes The Superstar
۰۲. Everybody Needs Somebody
۰۳.  Atlantis Is Calling  – S.O.S. For Love
۰۴. Heart Of An Angel
۰۵. Geronimos Cadillac
۰۶. Knocking On My Door
۰۷. Don`t Make Me Blue
۰۸. No Face, No Name, No Number
۰۹. You Can Win If You Want
۱۰. Don`t Take Away My Heart
۱۱. Last Exit To Brooklyn
۱۲. Juliet
۱۳. In 100 Years
۱۴. China In Her Eyes
۱۵. Jet Airliner
۱۶. Sexy Sexy Lover
۱۷. Ready For The Victory
۱۸. Cheri Cheri Lady
۱۹. Brother Louie
۲۰. You Are Not Alone
۲۱. Win The Race
۲۲. You`re My Heart, You`re My Soul

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

مشاهده ها بیان می کرد که توماس و دیتر با یکدیگر صحت و نگاه نمی کنند … آنها مانند سابق در کنار یکدیگر نمی ایستند و فاصله بیین مرکز قرار گیری میکروفون هایشان حدود ۳-۴ متر است ، گویی طرفداران بیهوده منتظر بودند تا یک عکس باهم بگیرند … همه منتظر بودند درباره جدایی بشنوند اما مطلبی پیرامون این جدایی مدرن تاکینگ بیان نمی شود…

جمعیت حاضر در آخرین کنسرت مدرن تاکینگ

تقریبات تمام تک آهنگ های گروه به غیر از Give Me Peace On Earth خوانده شد .

حضور Estefania Küster همسر دیتر بوهلن و Claudia Hess همسر توماس آندرس در محل اجرای کنسرت

گویی جمعیت در حال اضافه شدن بود ، شاید بیش از ۲۵۰۰۰ نفر از طرفداران مدرن تاکینگ گوش تا گوش یکدیگر از نزدیک شاهد این رویداد بودند .

آخرین کنسرت Modern Talking

اتمسر حاکم بر کنسرت به نهایت اوج خود رسیده بود ، در این لحظه دیتر آغاز اجرای بزرگترین آهنگ مدرن تاکینگ یعنی You’re My Heart, You’re My Soul را اعلام می کند .

توماس برای آخرین بار با مدرن تاکینگ You’re my heart, you’re my soul , I keep it shining everywhere I go را زمزمه می کند … طرفداران نیز با تکان دادن دستمال هایی سفید رنگ آخرین لحظات را با مدرن تاکینگ سپری می کنند…

ابراز همدلی طرفداران با تکان دادن دستمال های سفید در هنگام اجرای آخرین آهنگ

این اجرای ۹۰ دقیقه ای به اتمام می رسد و توماس و دیتر تنها به گفتن ”  See you! You were super! ” بسنده می کنند و فورا همراه با سایر نوازندگان از سمت چپ صحنه خارج می شوند ، ساعت ۲۲:۴۵ دقیقه بود .

لحظه خروج توماس و دیتر

همه طرفداران در محل اجرا ایستاده بودند و یک صدا فریاد میزدند : امیدواریم توماس و دیتر دوباره برگردند … با این حال آن شب همه انتظار بیهوده کشیدند.  ۱۰ دقیقه بعد که  طرفداران کم کم در حال خروج بودند امید آنها به خشم و ناراحتی تبدیل شده بود …

با این حال هنوز بسیاری از طرفداران مدرن تاکینگ بدون گفتن کلامی با بهت و حیرت در محل اجرای کنسرت ایستاده بودند ، گویی هنوز نمی توانند درک کنند که افسانه ای به نام مدرن تاکینگ در حال محو شدن است .

برخی از هواداران مدرن تاکینگ با وجود اتمام کنسرت هنوز در محل اجرا حضور داشتند .

طرفداران حاضر حداقل انتظار دو چیز را داشتند . نخست ، بیانه ای صادقانه درباره جدایی مدرن تاکینگ و توضیح پیرامون برنامه های آینده توماس آندرس و دیتر بوهلن . دوم ، داشتن شبی رویایی با کنسرت مدرن تاکینگ که هیچ کدام محقق نشد…

 

گزارشی تصویری

در زیر بخشی کوتاهی از پشت صحنه آخرین کنسرت مدرن تاکینگ و مصاحبه ای پیرامون جدایی گروه از زبان توماس و دیتر منتشر شده است . این دو حرف های شنیدنی بر زبان می آورند که شنیدن آن قطعا خالی از لطف نخواهد بود .

 

“اطلاعات بیشتر در انجمن”