امروز برابر است با : 9 ژوئیه, 2020

معنای انگشتر در پنج انگشت دست


اگر تا به حال دقت کرده باشید افراد در انگشت های مختلفی ، انگشتر مورد نظرخود را قرار می دهند. فکر کرده اید مفهوم آن چیست؟
این موضوع علت های مختلفی دارد که ممکن است اصلا ریشه در این داشته باشد که شخص در فلان انگشت راحت تر باشد. اما خارج از این موضوع، از نظر روانشناسی ،فرق های مذهبی و تالع بینی و فال ممکن است ریشه در شخصیت فرد هم داشته باشد!

مفهوم انگشت های دست برای انگشتر :

انگشت شست: نشان دهنده قدرت اراده در فرد است. این انگشت با خودِ درونی فرد درارتباط است. وقتی به شما گفته می شود که در انگشت شستتان انگشتری بیندازید، به دقت مراقب تغییراتی که در زندگیتان اتفاق می افتد باشید. این انگشتر قدرت اراده شما را تقویت خواهد کرد.

انگشت اشاره: نشان دهنده قدرت، رهبری و جاه طلبی است. این انگشت نشان دهنده یکنوع قدرت خاص است. این مسئله به خصوص در قدیم الایام وقتی پادشاهان قدرتمند درانگشت اشاره خود انگشتر می انداختند بیشتر نمود دارد. درنتیجه، انداختن انگشتر دراین انگشت به شما در این زمینه کمک می کند.

انگشت وسط: نشان دهنده فردیت و هویت فرد است. این انگشت که در وسط قرار گرفته است نشان دهنده یک زندگی متعادل و متوزان است. انداختن انگشتر در این انگشت به شما کمک می کند زندگی متعادل تری داشته باشید.

انگشت کوچک: نشان دهنده همه چیز در روابط شماست. این انگشت نشان دهنده روابط ما بامحیط بیرون می باشد و دقیقاً مخالف شست است که به خودِ درونی ما اشاره دارد. این انگشت نشان دهنده رفتار ما با دیگران است. انداختن انگشتر در این انگشت به شما کمک می کند روابط خود را تقویت کنید، به خصوص درمورد ازدواج. به ارتقاء روابط کاری هم کمک می کند.

انگشت چهارم : انگشت انگشتری دست چپ به قلب رابطه مستقیم دارد. به خاطر همین است که حلقه ازدواج در این انگشت انداخته می شود. این انگشت همچنین نشان دهنده احساسات و خلاقیت در فرد است. با نگاه کردن به آن باعث یاد آوری عشق و محبت زن و مرد به یکدیگر می شود. انداختن انگشتر در انگشت چهارم دست راست نیز به شما کمک می کند در زندگی خود خوشبین تر باشید.

“چینی‌های باستان بر این باور بودند که اگر انگشتان دو دست را در روبروی همدیگر قرار داده و انگشتان سوم را به صورت خمیده در روبروی همدیگر قرار دهیم خواهیم دید که تمامی انگشتان بجز انگشت چهارم(همان انگشتی که حلقه در ان قرار می‌گیرد) از هم جدا می‌شوند که این انگشتان جدا شده از هم نماد خانواده دوستان و آشنایان هستند ولی دو انگشتی که از هم جدا نمی‌شوند نماد زن و شوهر هستند که پیوندی ابدی میان آن‌ها بوجود می‌آید که دیگر قابلیت جدا شدن ندارند.”

توماس ، صدای رویایی مدرن تاکینگ از جمله افرادی ست که به بنیان و مسائل خانواده اهمیت زیادی می دهد. او را همیشه در تمام اجرا ها و صحنه ها میتوان با انگشتری ازدواج خود دید:


توماس در کنسرت ۲۰۰۸

در تمام دنیا دو انگشت چهارم چه دست راست و چه چپ انگشت حلقه نامیده می شود . در ایران همیشه انگشت چهارم دست چپ حلقه ازدواج بوده اما با بررسی هایی که انجام داده ام در کشور آلمان معمولا ( همیشه نه! ) در روز ازدواج ، انگشتری را در انگشت چهارم دست “راست” قرار می دهند و می توانند بعدا به دست راست و در همین انگشت منتقل کنند:


تصویر یک زوج آلمانی

توماس و کلودیا هس همسرش که در سال ۲۰۰۰ ازدواج کردند ،در این روز حلقه های خود را در دست راست قرار دادند:

او معمولا انگشتری خود را در دست راست می گذارد:

جالبتر اینکه، وی را گاهی با دو انگشتر هم میتوان دید، پای ثابت این دو انگشتر قطعا حلقه ازدواجش است و دیگری معمولا یک انگشتر نگین دار یا عقیقی ست. انگشتر های نگین دار-عقیق دار معمولا متبرک و روحانی هستند . گاها زمانی که انگشتری غیر از حلقه ازدواجش در دست کند ، حلقه اش را در دست چپ می کند و دیگر انگشتر را به جای حلقه اش در انگشت چهارم دست راست می گذارد:

توماس در حال اجرای ترانه Why do you cry 2010
فن پارتی ۲۰۱۰

کلیپ Why do you cry 2010

حتی این پایبندی او ریشه در زمان های دور و زمانی که با همسر اولش نورا-Nora بود وجود داشت. بین سال هایی که با نورا همراه شده بود او همیشه در دست راستش حلقه ای قرار می داد :

مدرن تاکینگ- اجرای Cheri Cheri Lady 1985

مدرن تاکینگ-اجرای Jet Airliner در شبکه Formel Eins 1987

مهمتر اینکه بعد از جدایی با نورا و در بین سال های ۱۹۹۰ او را کمتر با انگشتر می توان دید!

“اطلاعات بیشتر در انجمن”