امروز برابر است با :30 ژوئیه, 2021

دیتر بوهلن های تقلبی !


دیتر بوهلن اسمی نام آشنا برای همه آلمانی ها است. این مرد پر درامد رسانه ای حتی نامش هم باعث معروفیت و کسب درامد می شود !

 

یک ضرب المثل جود دارد که می گوید: هر انسانی در دنیا همزاد و دو قلو شبیه به خودش دارد !

مدت هاست افرادی خود را شبه به چهره دیتر بوهلن می کنند و با تقلید از وی در تلویزیون حاضر می شوند، که در برخی موارد به معروفیت و جایگاه خوبی در رسانه های آلمان نیز دست یافتند.

در زیر مروری بر معروف ترین بدل های دیتر بوهلن می کنیم:

 

Matze Knop

متولد ۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ در آلمان. Matze یکی از کمدین های معروف این کشور است و شاید معروف ترین چهره ای باشد که ویدیوهای تقلیدی او از دیتر بوهلن و افراد سرشناس بسیار پر بیننده است .
نوع صحبت کردن و حرکات او با مزه و بسیار شبیه به دیتر بوهلن است .

 

Matze Knop

Matze Knop

 

او تا کنون تقلید های موفقی از دیگر چهره های معروف مانند: Franz Beckenbauer ( فوتبالیست و مربی معروف فوتبال ) ، Luca Toni (فوتبالیست مطرح ایتالیایی) ، Diego Maradona ( اسطوره قدیمی فوتبال ) ، Lothar Matthaus (فوتبالیست قدیمی) ، Cristiano Ronaldo (بازیکن بنام رئال مادرید ) و… داشته است.

 

Matze Knop معمولا بعد از هر حواشی که در برنامه استعداد یابی موسیقی DSDS و SuperTalent برای دیتر بوهلن رخ می دهد آن را در قالب ویدیویی کوتاه و طنز آمیز منتشر می کند .

 

Henry Matz
Das Bodo نام هنریش Henry Matz است و ۴۹ سال دارد . وی نیز یکی از تقلید کننده های دیتر بوهلن است که با حضور در تلویزیون معروف شده است. او با نام دیتر بوهلن در بسیاری از محافل و مهمانی ها حضور پیدا می کند و با دیگران عکس می اندازد، بسیاری از افراد نیز متوجه بدل بودن او نمی شوند! حضور چند سال پیش در برنامه SuperTalent که دیتر بوهلن یکی از داوران این برنامه است واکنش های جالبی به وجود آورد.

 

Henry Matz

Henry Matz

 

در مصاحبه با خبرنگار promiflash می گوید: «همیشه من را با دیتر اشتباه می گیرند. زمانی که به جایی می روم ۵۰ درصد مردم فکر می کنند دیتر بوهلن را گیر آوردند! »
Henry همیشه چهره خودش را در زیر عینک تیره پنهان می کند. چرا که بدون عینک شاید تفاوتش با دیتر بوهلن آشکار تر شود. البته Henry می گوید: «من هم مانند دیتر چشک هایم آبی است اما عینک ضروریست!»

 

Henry Matz 2

Henry Matz

 

البته به طور کلی Henry Matz بر خلاف دیگر تقلید کننده ها کمتر تمرین می کند چرا که باید صحبت کردن و نگاه کردنش بیشتر شبیه به دیتر بوهلن به نظر برسد. Henry درباره این موضوع گفته است که : «من تقلید کننده صدا نیستم، بنابراین در جای مورد نیاز صحبت می کنم.»

در هنگام این گفتگوی کوتاه با Henry Matz ، مردمی که از کنار عبور می کردند با دیدن او هیجان زده می شدند، چرا که فکر می کردند دیتر بوهلن است! Henry می گوید: «این همان چیزی است که من می خواهم، عالیست!»

 

Diedaaa
Diedäää که شاید کمتر اسم آن را شنیده باشید، بدل دیگری است که با گریم، خود را شبیه به دیتر بوهلن می کند. او در یک مرکز خدمات تفریحی و رقاصی به نام ShowAS کار می کند که با سفارش و ثبت قبلی در مراسم های گوناگون مانند: جشن ها، تبلیغات، بازاریابی و نمایشگاهی و… با چهره ای شبیه به دیتر بوهلن حضور پیدا می کند تا ساعاتی مفرح برای حاضرین ایجاد کند.

Diedaaa

Diedaaa

Diedaaa 2

Diedaaa

 

Sorn Drostel

Sorn هم یکی دیگر از بدلهای دیتر بوهلن است که ۴۷ ساله است و با وجود ۱۴ سال جوانتر و ۷-۸ سانتی متر کوتاه تر بودن شباهت های ظاهری و کلامی خوبی نسبت به دیتر دارد . همین شباهت سبب شده از این راه کسب و درامد داشته باشد و در یکی از مراکز “شباهت افراد” جذب شود . وی قبلا مربی تناسب اندام بوده است.

 

Sorn Drostel

Sorn Drostel

 

Sorn به خبرنگار ln-online می گوید: « حتی با وجود اینکه من دیتر بوهلن واقعی نیستم، طرفداران دیتر با عکس های من خوشحال می شوند.»

همه چیز از زمان موفقیت مدرن تاکینگ آغاز شد. او می گوید: «شکل و حالت موهای من شبیه به دیتر بود، و از همان موقع با این موها به خیابان میرفتم.»

 

البته او هر گز عکس هایش را امضا نمی کند، چرا که او دیتر بوهلن واقعی نیست و معتقد است این کار نوعی فریب دادن است. وی نمی تواند خوانندگی کند اما یک گیتار دکوری در خانه دارد و تنها به تقلید صدای دیتر می پردازد.

 

ناگفته نماند جدای از این چهار نفر معرفی شده افراد زیادی وجود دارند که دایما در صدد هستند تا با تبدیل چهره خود به دیتر بوهلن و خواندن آهنگ های قدیمی دهه ۸۰ مدرن تاکینک برای خود موفقیت کسب کنند. اما باید پرسید آیا تنها با زدن عینک دودی و بلوند کردن مو و تن کردن لباس های مارک CampDavid می توان به جایگاه هنری دیتر بوهلن دست یافت …؟

 

“اطلاعات بیشتر در انجمن”


منابع:

  • www.promiflash.de
  • www.news-on-tour.de
  • www.ln-online.de