امروز برابر است با :17 مه, 2021

توماس آندرس: مدرن تاکینگ ۳ هرگز نخواهد آمد!

modern-talking-come-back-498x295.jpg

در آستانه اجراهای موسیقی برای (ole party)، توماس آندرس به سوالات مجله WAZ پاسخ دادند. سوالاتی که درمورد زندگی خصوصی, آینده کاری و امکان احیای مدرن تاکینگ بود.

_ در جشن تابستانه Olé Party شما به عنوان مهمان ویژه در کنسرت هایی که در سالن های Oberhausen(13 جون) و (۹ می)Schalke برگزار خواهند شدشرکت خواهید کرد. در کنار دیگر ستارگان مطرح چه احساسی خواهید داشت؟

توماس آندرس: البته من بسیاری از ستارگان را میشناسم. در سالهای اخیر در جشنواره های زیادی شرکت داشتم بطور مثال شرکت در جشنواره سال قبل که هیچ آهنگ پاپی در آن اجرا نشد. متاسفانه موسیقی و هیت های پاپ کمتر میشوند و این همان چیزی است که ما نباید اجازه بدهیم بلکه باید موسیقی پاپ را حفظ کنیم.

_ آیا میتوانید تفاوت بین موسیقی کلاسیک و پاپ را برای ما توضیح دهید؟

توماس آندرس: بله البته. بطور مثال قطعه هنری هلن فیشر(Helene Fischer “Atemlos” ) که به آن هیت گفته میشود در دسته پاپ قرار میگیرد.درست همانند شری شری لیدی که یک موسیقی پاپ است.اما اگر به سراغ اشعار و ترانه های آلمانی برویم میبینیم که در آن هیت های خوب پاپ جایی ندارند. چراکه تنها چیزی که برای مخاطب مهم است ریتم و شادی ترانه است بطوری که بتوانند با آن برقصند و بخوانند تنها همین!

_ بنظر شما چرا موسیقی پاپ در حال سقوط است؟

توماس آندرس:این داستان از دهه ۷۰-۸۰ نشات میگیرد. یعنی زمانیکه سرکوبی هیت پاپ, نوعی نوآوری (کاریزما)به شمار میرفت.درست در زمان (Chris Roberts) و (Jürgen Marcus). نسل امروزی تقریبا مرده است.

_ کدامیک را ترجیح می دهید؟: اجرا در یک کلاب کوچک یا یک فستیوال بزرگ؟

توماس آندرس:بستگی به تماشاچیان دارد. مدتی پیش کنسرتی در گدانسک با حدود ۶۰۰۰ تماشاگر داشتم.اون کنسرت انرژی زیادی از من گرفت که اصلا قابل مقایسه با یک اجرا در کلاب نیست چراکه کنسرتهای کوچک دارای افسون خاصی هستند چون من میتونم به چهره تک تک حضار نگاه کنم

_ شما در Olé Party چگونه میخواهید حضار را مجذوب کنید؟

توماس آندرس: فکر کنم این کنسرت از آن دسته کنسرت هایی نیست که زمان زیادی در برابر حضار باشم که منجر به گپ و گفت و گو شود. بیشتر شبیه به یک مسابقه دو ماراتون است:آهنگ پشت آهنگ!! درهمچین موقعیتی نمیتوان مردم رو با کلمات و جملات جادو کرد بلکه باید با آهنگ هایی مثل “You’re my heart, you’re my soul” یا “Brother Louie”.اونها رو در دست گرفت.

_ خیلی از هنرمندان ترانه های قدیمیشون رو اجرا نکردند.برنامه شما چیست؟

توماس آندرس: بیشتر مایلم که ترانه ای قدیم و جدید رو باهم میکس کنم.من آهنگ های مدرن تاکینگ رو با اصالت خودش اجرا میکنم. – این ترانه ها تمام زندگی من است- مردم من رو بخاطر مدرن تاکینگ میشناسند . یک هنرمند باید به خواسته مخاطب احترام بگذارد . در اون مراسم من بهترین ترانه هارو اجرا خواهم کرد و خداروشکر از این قبیل ترانه ها برای اجرا فراوان دارم.

_ شما زیاد سفر میکنید.واکنش مردم هنگام دیدن شما در خیابان چیست؟

توماس اندرس: بیشتر میایستند و از من میخوان که براشون روی کارت یا ورق امضا کنم و باهاشون عکس بگیرم وگرفتن عکس سلفی و … همه چیز حتی زمان در کنار مردم تغییر میکنه. اما تنها یک چیز در بین تمامی اونها مشترک است : اینکه همه آنها با احترام زیادی با من رفتار میکنند.

_ آیا تا بحال از چیزی پشیمان شدید؟

توماس آندرس: من از اون آدمایی نیستم که مدام در گذشته سیر میکنند و بفکر این هستند که چکارهایی میتوانست موقعیت آنها را بهتر کند.اینطور افراد زمان حال را از دست میدهند. هرسال که میگذرد برای خودش منحصر بفرد است. دست کشیدن از گذشته کار آسانی نیست اما راهی متفاوت است.من زمان حال را دوست دارم.

_ در دهه ۹۰ شایعاتی منتشر شد مبنی براینکه ترانه کارتون “DuckTales” را شما خواندید. آیا صحت دارد؟

توماس آندرس: بله خودم هم در این مورد شنیده بودم, اما حقیقت ندارد. شاید صدای کسی که اون ترانه را اجرا کرده شبیه به من بوده! اطلاعات و اخبار با وجود اینترنت به سرعت پخش میشود , برای همین از شما که این سوال رو پرسیدید تا این شبهه برطرف شود تشکر میکنم. نه من آن را اجرا نکردم.

_ آیا شما فعالیت های شریک قبلی خود دیتر بوهلن را دنبال میکنید؟آیا (DSDS) “Deutschland sucht den Superstar” را نگاه میکنید؟

توماس آندرس: نه نمیبینم. چراکه به ندرت خونه هستم. درحالیکه عاشق موسیقی هستم. اما باید بگم این برنامه بجای تمرکز زیاد روی حرفه و تخصص شرکت کنندگان بیشتر جنبه سرگرمی دارد.هیچگونه اطلاعات تخصصی از نحوه خوندن داده نمیشود و اجراها تنها سرگرم کننده اند . کسانیکه فکر میکنند براحتی میتوانند سوپر استار شوند سخت در اشتباه هستند.

_ آیا میتوانید خود را یکی از داوران برنامه فرض کنید؟

توماس آندرس: شاید; اگر عنوان برنامه ” آلمان در جست و جوی سوپر استار ” باشد

_ برنامه شما برای بعد از فستیوال Olé Party چیست؟

توماس آندرس: اولین کنسرتم در تابستان لس آنجلس است و در ماه سپتامبر در نیویورک خواهد بود.علاوه برآن در پایان ماه سپتامبر برای آلبوم جدیدم برنامه ریزی خواهم کرد. و تا پایان امسال برنامه ریزی های زیادی دارم.و بگذارید از الان بهتون بگم که رویدادی در سال ۲۰۱۷ اتفاق خواهد افتاد!!

_ آیا منظورتون بازگشت مدرن تاکینگ است؟

توماس آندرس: این مساله هرگز اتفاق نمی افتد! فقط در همین یک مورد با دیتر بوهلن موافقم.هرکدام از ما برنامه شخصی حودش را درپیش گرفت.و من فکر نمیکنم از این تصمیم بگذریم. مدرن تاکینگ ۳ درکار نخواهد بود.

“اطلاعات بیشتر در انجمن”